Il SENSO DELLA VITA kennel
il bracco italiano è stato giudicato il più bel cane del mondo!
Vítejte/Welcome

Dne 1/2/2016 se narodili 4 kluci a 5 holčiček ...více
2016/02/01 puppies are born 4 males and 5 females... more info
litter B
otec: Polcevera´s Dylan (Adelchi x Polcevera´s Evita)
matka: Baltica Demono Širdis (Polcevera´s Garbo x Atma Casa Fisca)
Dylan Baltica

ŠTĚŇÁTKA Z NAŠEHO PRVNÍHO VRHU JSOU VE SVÝCH NOVÝCH DOMOVECH
5 hochů a 3 děvčata
fotky/photos
Puppies and me Puppies and me(1)
Puppies from the first litter in our kennel, born 19/6/2014, are in new homes.
5 males and 3 females

BALTICA Demono Širdis (Polcevera´s Garbo X Atma di Casa Fisca) and DIABLO - LO11127416 (Caravaggio X Afra)

Za ženichem jsme se vypravili přímo do země původu, abychom navázali na italské předky Baltiky.

We went exactly to Italy to italian husband to go on in clear italian pedigree of Baltica.

DIABLO BALTICA

 Není asi zcela náhodou, že jsem podlehla právě italským ohařům. Jsou to spíše velcí psi, s mohutnými převislými pysky a správně slintající,  jsou vícebarevní a přátelští. Přesně o takovémto psu jsem snila jako dítě. Pan Pes, o kterého se může dítě opřít a cítit v něm citlivého, hodného a tolerantního kamaráda. A protože se nějak začít musí, a Lojza není můj první pejsek, na jehož pořízení jsem si musela počkat až do své dospělosti, moc ráda vzpomínám na jeho předchůdce v naší rodině a to na jezevčíka Sama. Na Sama padla volba vzhledem k rodinným a prostorovým možnostem. Sam se dožil 15,5 roků a jsem velmi šťastná, že Lojza Samika poznal a všichni společně jsme prožili 4,5 roků, než nás Sam opustil. Samovi je věnována i tato fotogalerie.

 Ještě před pořízením Lojzy jsem velmi pokukovala po svatobernardském psovi, ale osud tomu chtěl a mé kroky zkřížil italský ohař. Toto plemeno mne tak očarovalo, že každá má myšlenka na dalšího psa většího plemene, byla jediná a to: Bracco Italiano. Původně jsem ani psa ze VII. sk. FCI nechtěla vzhledem k náročnosti vedení a lovecké upotřebitelnosti, ale ten výraz obličeje italského ohaře, samé klady o plemeni, které jsem se postupně dozvídala, mne nenechaly na pochybách a bracco italiano mě začlo pronásledovat.

19.července 2003 jsme se vypravili do Polska pro Lojzíka a můj život začal mít nový směr, z kterého není již úniku. Ačkoli již dávno jsem k myslivosti měla takový srdečný vztah, až Lojza mě provedl její vstupní branou prostřednictvím jeho výcviku, absolvovaných zkoušek lovecké upotřebitelnosti. Jako téměř každý vášnivý a začínající majitel loveckého psa, i já jsem s radostí a nadšením absolvovala myslivecký kurz k získání loveckého lístku, a abychom byli komplet, nemohla jsem si odpustit ani získání zbrojního průkazu.

Lojza mě vtáhl i do víru psích výstav, které jsem pochopitelně již dávno navštěvovala, ale pouze jako divák mezi vystavovateli procházející a snící o vlastním psíku a jeho předvádění v kruhu. Ano, právě Lojza mi to umožnil a spolu jsme postupně objevovali atmosféru a dění na výstavách jak u nás, tak v zemích sousedících. No a jak už je v pejskařském světě klasikou, jeden pes nikdy nestačí, začala jsem se rozkoukávat po dalším budoucím členu naší smečky a štěstí nám bylo nakloněno v roce 2007 a vstoupil k nám Garbo.

2. Festival "Bracco Italiano" v České republice  se soutěží CACT pro Bracco Italiano a Spinony proběhl.

Lojza a Garbo  Lojza Lojza a zajic   

Zatim jen my 3  -